20 Ocak 2017 Cuma

Memur Emeklilerinin ve Memurların Zamlı Maaşları Açıklandı

Nüfusun 100’de 99.5’i Sigortalı

Çalışma Bakanı Müezzinoğlu son olarak er ve erbaşlara da sağlık sigortası kapsamına sokulmasının ardından ülkenin 100’de 99.5’inin SGK’lı olduğunu söyledi.

01 Aralık 2016 Perşembe 08:55
 Nüfusun 100’de 99.5’i Sigortalı

TBMM Plan Bütçe Komisyonu'nda yaptıkları çalışmalar hakkında bilgi veren Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, er ve erbaşların da sigortaya dahil edilmesi ile ülkenin 100’de 99.5’inin SGK çatısı altında olduğunu açıkladı.

Müezzinoğlu kendisine sorulan sorulara da cevap verdi. Bakan işverene 2017 yılı içinde de asgari ücret desteği verileceğini söyledi. Emeklilerin promosyonlarına da değinen Çalışma Bakanı Müezzinoğlu, son taslağı Başbakan Binali Yıldırım’a ilettik ve 1 ay içinde son durumun netleşeceğini söyledi. Bankaların promosyon tekliflerini çok düşük tuttuklarını o yüzden son kararı başbakanımızın vermesi için ayrıntılı taslağı başbakanımıza biz sunduk açıklamasında bulundu.

Üst üste gelen krizlere de değinen Bakan Müezzinoğlu, Rusya krizi, 15 Temmuz Darbe Girişimi, ve Moody’s not düşürme olayları üst üste geldiğini, bu sebeple ülkenin biraz beklentilerini düşürdüğünü, şuan gönlümüzde düşündüğümüzü değil yapabildiğimizin en iyisini yapmaya çalışıyoruz. Şuan ki son  durumdan mutlu musunuz? Değilim. Yapılanlar bizim için yeterli değil, açıklamalarında bulundu.

Anahtar Kelimeler: Sigortalı

    Yorumlar


EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
e-gazete
  • Hürriyet Gazetesi - 21 Temmuz 2014 İlk Sayfası
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV
kral oyun, oyun oyna, bedava oyunlar