20 Ocak 2017 Cuma

Memur Emeklilerinin ve Memurların Zamlı Maaşları Açıklandı

Vergi Borcu Ödeme

Vergi Borcu Ödeme

17 Aralık 2016 Cumartesi 18:12
Vergi Borcu Ödeme

2016 yılında yürürlüğe giren 6552 sayılı torba yasa ile vergi borçları konusunda birçok düzenleme yapılmıştır. Tüm vergi daireleri ile Sosyal Güvenlik Kurumu ve birçok diğer kurum da bu yapılandırmayı fiilen uygulamaya başlamıştır. Vergi borcu ödeme için başvuru yapanların verdikleri dilekçelerde mevcut olan ödeme tercihleri ve düzenlemeler doğrultusunda ödeme planları hızlı bir şekilde hazırlanmaktadır. Vergi borcunun yapılandırılması ile ilgili prosedürde dikkat edilmesi gereken bazı noktalar vardır.

Öncelikle vergi borcu yapılandırması için yapılan başvuruların verginin mükellefi veya mükellefin yasal temsilcisi tarafından yapılması gerekir. Başvurular internet üzerinden olabildiği gibi şahsen de yapılabilmektedir. Ayrıca posta yoluyla yapılan başvurular da kabul edilmekte ancak postada meydana gelebilecek olası aksaklıklar nedeniyle tercih edilmemektedir. Vergi borcu ödemeleri bizzat ilgili vergi dairesine ya da anlaşmalı olan bankalara çeşitli ödeme planları çerçevesinde yapılabilir. Bunların dışında internet üzerinden yapılan başvurularda kredi kartı ile ödeme yapmak mümkündür. Söz konusu yapılandırma kapsamında torba yasadan yararlanacak olan vergi mükellefleri ile ilgili varsa e-haciz, haciz veya satış işlemleri durdurulmaktadır. Bu ve bunun gibi konularda daha detaylı bilgi sahibi olmak için ilgili internet sitelerini veya vergi daireleri gibi kurumları ziyaret edebilirsiniz.

Tüm Türkiye genelinde ve birçok çeşitli borç konusunda yapılan bu büyük vergi yapılandırması sayesinde pek çok vatandaşımız ihtiyaç duyduğu indirimlere kavuşmuştur. Siz de yalnızca gereken başvuruları yaparak ve yapılandırdığınız borcunuzu size uygun bir ödeme planıyla gerçekleştirebilir ve vatandaşlık görevinizi yerine getirebilirsiniz. http://gibvergiborcuodeme.com 

 

    Yorumlar


EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
e-gazete
  • Hürriyet Gazetesi - 21 Temmuz 2014 İlk Sayfası
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV
kral oyun, oyun oyna, bedava oyunlar