TEKNOLOJİ Haberleri Tümü
yeen -->

AMD Firmasının Rakipsiz İşlemcisi AMD Ryzen Tanıtıldı

Google trends listelerinde işlemciler arasında en çok merak edilen işlemci olma konumunda. Yeni çıkan Intel Kaby işlemci ile karşılaştırıldığında ise AMD Ryzen işlemci en az 10 kat daha fazla aranmış durumda.

AMD şimdiye kadar hep sorunlu işlemci olarak duyurulmuştu. Oyun performansı yüksek olan işlemcinin ısınma problemleri oluyordu. Ama AMD firması kendini öyle geliştirdiki, rakipszi olarak görülen Intel firmasını geride bırakmayı başardı gibi. Bakıldığında Zen serisi Ryzen işlemciler Intel’in tahtını sallamaya başladı.

Yapılan testlerde Ryzen işlemci neredeyse tüm Intel işlemcileri geçmişti. En son denenen Core i7 6900 K işlemciyi geçemeyen AMD büyük bir başarıya imza atmış gibi gözüküyor.

AMD firması Zen serisi Ryzen işlemcileri CES 2017 itibariyle piyasaya sürecek gibi. AMD Intel firmasını geride bırakmak için canla başla çalışıyor ve bunu başaracak gibi de gözüküyor. Şimdilik masaüstü oyun bilgisayarlarına yönelik çalışmalar yapan AMD, bu alanda liderliği elde edince notebooklara da el atma düşünüyor.

Henüz fiyatı belli olmayan AMD Ryzen işlemciler Intel’den daha uygun fiyatta olması bekleniyor.

yeen -->
Paylaş
Tweet Paylaş Paylaş

Facebook Yorumları

{literal} {/literal}