20 Ocak 2017 Cuma

Memur Emeklilerinin ve Memurların Zamlı Maaşları Açıklandı

MHP Aydın İl Başkanı Akbudak: Erken seçime yeni listeyle gidebiliriz

MHP Aydın İl Başkanı Cem Akbudak, erken seçime yeni liste ve isimlerle gidebileceklerini söyledi. Erken seçimde MHP’den aday olmak isteyen herkesi davet ettiklerini belirten Akbudak, il yönetimi olarak bu kararı aldıklarını ifade etti.MHP’nin,...

19 Ağustos 2015 Çarşamba 17:46
MHP Aydın İl Başkanı Akbudak: Erken seçime yeni listeyle gidebiliriz
MHP Aydın İl Başkanı Cem Akbudak, erken seçime yeni liste ve isimlerle gidebileceklerini söyledi. Erken seçimde MHP’den aday olmak isteyen herkesi davet ettiklerini belirten Akbudak, il yönetimi olarak bu kararı aldıklarını ifade etti.

MHP’nin, genel seçimden sonra söylediği sözlerin arkasında durduğunu belirten İl Başkanı Akbudak, “Erken seçimde kim aday olmak istiyorsa herkes aday olsun. Aynı listeyle ve yan listedekilerle bu seçime gitmeyeceğiz. Liste değişik olacak. Bunu Aydın il yönetimi olarak söylüyoruz. Yeni bir liste de yapılır, aynı liste olma şartı yok. Erken seçim, AKP istese de olacak istemese de olacak. CHP ile AKP’nin 36 gün süren koalisyon görüşmeleri, bizim yetişme ve yönetim tarzımızda 2,5 saatte oldu. Oyalamaya, zaman kaybına gerek yok. Ülkemizde 7 Haziran’dan bu yana istifa eden bir hükümet var; tayin yapıyor, karar alıyor ama bu istifa eden bir hükümettir. Bizim dört şartımız vardı. Önce ülkem, milletim demenin şartları. Bunlar AKP tarafından kabul edilmedi. Biz Anayasa’nın ilk dört maddesinin değişmemesi, çözüm sürecinin sona erdirilmesi, Cumhurbaşkanı’nın anayasal çizgi içerisinde görev yapması ve 17-25 Aralık yolsuzluk dosyaları ve buna benzer olayların bir soruşturma komisyonuyla halkın bilgisine sunulmasını istiyoruz. AKP ne istiyor? 'Hükümet olalım da nasıl olursak olalım.' MHP’yi koalisyon görüşmelerinden dolayı eleştirmelerini esefle karşılıyoruz. Ülkemizin içte ve dışta dağ gibi sorunları var.” dedi.

Bugüne kadar Recep Tayyip Erdoğan gibi bir cumhurbaşkanı görmediklerini söyleyen Cem Akbudak, Erdoğan’ın Anayasa’yı tanımadığını idida etti: “Böyle bir cumhurbaşkanıyla ilk kez karşı karşıyayız. Ne anayasal sınırları tanıyor, ne Anayasa’yı tanıyor. 'Ben yaptım oldu', böyle bir demokrasi, yönetim anlayışı bilmiyorum ama bu ülkenin insanlarına yakışmıyor.”

    Yorumlar


EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
e-gazete
  • Hürriyet Gazetesi - 21 Temmuz 2014 İlk Sayfası
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV
kral oyun, oyun oyna, bedava oyunlar